Warunki udziału w szkoleniu 2022
- Szkolenie jest bezpłatne i będzie przeprowadzone głównie w języku angielskim
- Szkolenie składa się dwóch tożsamych sesji tj. sesja II jest powtórzeniem sesji I (wg tego samego planu szkoleń)
- Zgłoszenie na szkolenia
- Zgłoszenia na szkolenie można dokonać wyłącznie drogą elektroniczną poprzez formularz rejestracyjny podany w linku przez Organizatora.
- Wypełnienie formularza i wysłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z potwierdzeniem udziału w szkoleniach.
- Po wypełnieniu formularza, na adres e-mail podany w formularzu, zostanie przekazana automatyczna wiadomość o jego wysłaniu. W przypadku nieotrzymania takiej wiadomości należy sprawdzić folder „spam” lub wypełnić formularz ponownie upewniając się o prawidłowym wpisaniu adresu e-mail.
- Formularz rejestracyjny należy wypełnić do dnia:
- 21.10.2022 w przypadku chęci udziału w sesji I (14.-18.11.2022)
- 04.11.2022 w przypadku chęci udziału w sesji II (28.11-02.12.2022)
- Ilość miejsc w każdej grupie branżowej (metalowej, budowlanej, elektrycznej) jest określona na maksymalną liczbę 30 osób. Nie ma możliwości zwiększenia liczby uczestników – dostępne miejsca są ograniczone.
- W zgłoszeniach nie obowiązuje zasada pierwszeństwa. Wszystkie zgłoszenia zostaną rozpatrzone.
Obowiązuje selekcja udziału wg ściśle określonych zasad:- zasada pierwszeństwa dla przedstawicieli firm, które nie miały dotychczas doświadczeń w
biznesie w sektorze jądrowym i chcą przygotować swoje przedsiębiorstwo do nowych wymagań - zasada potwierdzania uczestnictwa dla jednej osoby z danej firmy
- zasada priorytetu wg. pełnionych stanowisk w firmie w układzie rodzajowym:
- kadra zarządzająca średniego szczebla polskich przedsiębiorstw odpowiedzialna za wdrożenie, utrzymanie i kontrolę systemów jakości jak np.
- Pełnomocnicy ds. systemu zarządzania jakością (SZJ),
- Kierownicy/Dyrektorzy działu jakości, Inżynier jakości,
- Pozostała kadra przedsiębiorstwa odpowiedzialna za wdrażanie, utrzymanie
i kontrolę systemów zarządzania (SZJ, QA, QM, inne zagadnienia polityki zarządczej) - Audytorzy wewnętrzni,
- Inspektorzy/specjaliści ds. BHP;
- kadra zarządzająca średniego szczebla polskich przedsiębiorstw odpowiedzialna za wdrożenie, utrzymanie i kontrolę systemów jakości jak np.
- kadra techniczna średniego szczebla bezpośrednio zaangażowana w prace produkcyjne, budowlano-montażowe oraz projektowe w polskich przedsiębiorstwach, jak np.
- Kierownicy projektu/kontraktu, Kierownicy budowy, Inżynierowie budowy,
- Dyrektorzy ds. produkcji, Kierownicy ds. produkcji, Inżynierowie ds. produkcji/procesu, Główni technolodzy, Kierownicy ds. technicznych,
- Główni projektanci, Kierownicy działu konstrukcyjnego, Kierownicy biura projektów, Główni spawalnicy;
- kadra zarządzająca średniego i najwyższego szczebla polskich przedsiębiorstw odpowiedzialna za podejmowanie decyzji o charakterze zarządczym, handlowym
i inwestycyjnym, jak np.- Prezesi, Dyrektorzy przedsiębiorstw,
- Dyrektorzy handlowi,
- Dyrektorzy pionów przygotowania inwestycji,
- inne osoby zaangażowane w przygotowanie i nadzór nad realizacją projektów.
- zasada pierwszeństwa dla przedstawicieli firm, które nie miały dotychczas doświadczeń w
- Istnieje możliwość zgłoszenia kilku osób z firmy na różne terminy i grupy docelowe. W tym celu należy wypełnić formularz zgłoszenia osobno dla każdego przedstawiciela firmy.
- W przypadku zgłoszenia więcej niż jednego uczestnika i niedostatecznej liczby miejsc dla wszystkich zgłoszonych (po informacji od Organizatora), firma jest zobowiązana do wyznaczenia jednej osoby. Jeśli tego nie zrealizuje Organizator dokona selekcji wg zasad z pkt. 6.
- Organizator zastrzega sobie prawo do niepodania przyczyny odrzucenia zgłoszenia, jednak z uwzględnieniem zasad określonych w pkt 6.
- Osoby, które nie zostaną zakwalifikowane na I sesję a kwalifikują się do udziału w szkoleniach wg zasad pkt 6. mogą być zapisane na II sesję po wcześniejszym kontakcie ze strony Organizatora. Priorytet uczestnictwa w sesji II mają osoby, które podały ten termin jako termin pierwszego wyboru (zarejestrowały się na ten termin).
- Potwierdzenia udziału zostaną wysłane do 15 dni przed rozpoczęciem każdej sesji.
- Uczestnictwo w szkoleniach
- Uczestnictwo jest możliwe tylko i wyłącznie pod warunkiem otrzymania od Organizatora potwierdzenia rejestracji uczestnictwa.
- Szkolenia będą przeprowadzane w języku angielskim przez ekspertów zagranicznych oraz w języku polskim przez ekspertów z Polski.
- Warunkiem udziału jest znajomość języka angielskiego w stopniu roboczym. Na salach szkoleniowych będzie dostępna przez cały czas trwania szkoleń asysta wyspecjalizowanego tłumacza z języka angielskiego na polski i z polskiego na angielski. Jego rola będzie polegała jedynie na pomocy w tłumaczeniu trudnych zagadnień (nie będzie tłumaczenia symultanicznego czy konsekutywnego). Dodatkowo wszystkie prezentacje anglojęzyczne będą dostępne w polskiej i angielskiej wersji drukowanej.
- Osoba z danej firmy kierująca uczestnika na szkolenie będzie zobowiązana do podpisania oświadczenia o delegowaniu na przedmiotowe szkolenie wyłącznie uczestnika posługującego się językiem angielskim w stopniu roboczym. W przypadku, gdy uczestnik będzie osobą zgłaszającą samą siebie zobowiązuje się do podpisania oświadczenia o znajomości języka angielskiego w stopniu roboczym. Stosowny dokument otrzyma drogą elektroniczną od Organizatora wraz z potwierdzeniem udziału.
- Warunkiem udziału w szkoleniach jest obecność w każdym dniu szkolenia. Nie ma możliwości udziału w częściach szkolenia np. w wybranych dniach czy godzinach. Uczestnik decydując się na rejestrację na szkolenie jest świadomy, iż jego udział zobowiązuje go do uczestnictwa zgodnie z całym planem szkoleń dla wybranej grupy.
- Obecność uczestników na szkoleniu będzie sprawdzana codziennie w dzienniku szkolenia.
- Szkolenie jest podzielone na część online i na część stacjonarną wg dostępnego planu. Warunkiem udziału w szkoleniach stacjonarnych jest udział w części on-line. Każdy potwierdzony uczestnik otrzyma indywidualny link dostępu do prelekcji online. Obecność jest zatem obowiązkowa i będzie sprawdzona.
- Udział w szkoleniach jest zakończony egzaminem w postaci testu. Uczestnik zapisując się na szkolenia zobowiązany jest do podejścia do egzaminu.
- Udział w szkoleniach (zgodnie z pkt. 5) i w egzaminie zakończony jest wydaniem stosownego certyfikatu.
- Na koniec każdego dnia szkoleniowego, w każdej grupie branżowej zostanie rozdana ankieta. Ankieta będzie anonimowa i nieobowiązkowa.
- Uczestnicy ponoszą pełną odpowiedzialność materialną za dokonane przez siebie zniszczenia w szczególności za zniszczenia na terenie miejsca organizacji szkoleń.
- Każdy uczestnik biorący udział w szkoleniu udziela wszelkich praw i wyraża zgodę na utrwalanie, powielanie i rozpowszechnianie jego wizerunku na potrzeby działań promocyjnych i informacyjnych realizowanych przez Organizatora oraz każdego z Partnerów oraz pozostałych podmiotów i instytucji zaangażowanych w organizację szkoleń.
- Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji i rejestracji materiałów związanych z przebiegiem szkoleń oraz udostępniania tych materiałów osobom trzecim.
- Każdego uczestnika szkolenia obowiązuje kategoryczny zakaz filmowania i robienia zdjęć podczas zajęć.
- Rezygnacja ze szkolenia
- Uczestnik może wycofać się z udziału w szkoleniu jedynie w formie pisemnej.
- Biorąc pod uwagę możliwość udziału osób z listy rezerwowej rezygnację należy przesłać do siedmiu dni kalendarzowych przed rozpoczęciem każdej sesji.
- Rezygnacja w trakcie szkolenia możliwa jest tylko w przypadkach uzasadnionych.
- W przypadku braku powiadomienia o rezygnacji zgodnie z pkt 2. lub nieuzasadnionej nieobecności w trakcie szkolenia, informacja o tym fakcie będzie przekazana do Zleceniodawcy niniejszego projektu – Ministerstwa Klimatu i Środowiska a firma zostanie wykluczona z kolejnych wydarzeń czy projektów w zakresie programu jądrowego planowanych w najbliższym okresie dedykowanych polskim przedsiębiorstwom. Dotyczy to również trwałego usunięcia lub nieuzwględnienia danej polskiej firmy w katalogu „Polish industry for nuclear Energy” – kolejnych edycji.
- Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany formy udziału z powodów związanych z sytuacją epidemiczną COVID-19. Uczestnikom nie przysługują z tego tytułu żadne rekompensaty.
- W przypadku, gdy szkolenia nie odbędą się z przyczyn niezależnych od Organizatora, lub tzw. „siły wyższej”, Uczestnikowi nie przysługuje prawo do odszkodowania lub do zwrotu jakichkolwiek kosztów usług dodatkowych.
- Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany ekspertów z przyczyn od niego niezależnych, jednak z zachowaniem tożsamych kwalifikacji eksperckich. Uczestnikowi nie przysługuje w takim przypadku prawo do odszkodowania ze strony Organizatora.
- Zakwaterowanie i wyżywienie
- Miejscem szkoleń jest m.st. Warszawa.
- Szczegółowy adres szkoleń zostanie podany uczestnikom, którzy otrzymają potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.
- Organizator nie zapewnia uczestnikom dojazdu do miejsca wydarzenia i zakwaterowania oraz nie pokrywa ich kosztów.
- Rezerwacji i opłat za noclegi należy dokonywać indywidualnie. Organizator przekaże stosowne szczegóły kontaktowe zakwalifikowanym uczestnikom.
- Bezpłatny udział w każdym dniu szkolenia we wszystkich grupach branżowych obejmuje całodzienną przerwę kawową oraz lunch. Organizator nie zapewnia uczestnikom kolacji i nie pokrywa jej kosztów.
POLSKI PRZEMYSŁ DLA ENERGETYKI JĄDROWEJ
Szkolenia dla polskiego przemysłu pod kątem wykonywania prac dla energetyki jądrowej